FAQs

často kladené dotazy

Zdraví

Proč bych měl mít sedlo na míru?

Sedlo na míru jsme vytvořili pro potěšení z jízdy. Sedlo je jedním ze 3 kontaktních bodů s kolem a tím i důležitým prvkem při samotném výkonu. Náš úkol byl vyvinout takové sedlo, na které při jízdě nemusíš vůbec myslet. Správně zvolené sedlo je v kombinaci s dobře nastavenou jízdní pozicí skvělý způsob, jak přecházet riziku dlouhodobých zdravotních problémů.

Pomůže mi sedlo na míru, když mě trápí bolesti zad?

Volba správného sedla může pomoci od bolesti zad, otlačenin a dalším zdravotním problémům, které se projevují při jízdě na kole. Samotné sedlo je však je jeden dílek do skládačky zdravého jízdního stylu. Při přetrvávajících problémech doporučujeme odborné nastavení posedu u bike fittera.

Potřebuji zajít na bikefitting, když si pořídím sedlo?

Po nákupu sedla není bikefitting nutný. Pokud jsi ho ale nikdy neabsolvoval/a, určitě ho doporučujeme. I když jezdíš jen pro radost, bikefitting ti pomůže předcházet zranění a zvýší komfort a efektivitu tvých vyjížděk a tréninků.

Proč má sedlo výřez?

Výřez napomáhá udržet správný průtok krve v měkkých tkáních sedacích partií a tím zabraňuje pocitu brnění a nepříjemnému tlaku na sedací kosti.

Mám široké sedací kosti, bude mi sedlo sedět?

Ano. Dokážeme vyrobit sedlo na míru lidem se všemi rozměry sedacích kostí, od úzkých po široké.

Je sedlo unisex?

Unisex vnímáme jako přežitek. Naše sedlo vyrábíme každému na míru. Ženy i muži mají rozdílnou fyziologii pánevního dna i perinea a tomu také uzpůsobujeme výrobu sedla.

Pro koho je sedlo vhodné?

Je sedlo na míru pro každého?

Sedlo je vhodné pro každého posedlého cyklistu nebo cyklistku, kteří si chtějí užít jízdu. Ocení ho jak profesionální sportovci, sportovní nadšenci, tak i rekreační cyklisté.

Je vaše sedlo pouze pro profesionální sportovce?

Sedlo ocení nejenom profesionální sportovci. I rekreačnímu cyklistovi přijde vhod sedlo, které zajistí správný průtok krve a zabrání brnění nohou po delší jízdě.

Na jaký typ kola mohu sedlo použít?

Každý typ kola má trochu jiné parametry tvaru sedla. Při sestavování tvého sedla se ptáme, pro jaký typ jízdy bude používáno a tomu přizpůsobíme i jeho parametry. Sedlo je vyrobeno z odolných materiálů a můžeš ho nasadit na silničku, časovkářské kolo, ale i MTB a gravel. Vždy ale platí, že sedlo je vyrobené na takový typ kola, který jsi zadal do konfigurátoru.

Vyrábíte sedla i pro děti?

Ano, sedlo dokážeme vyrobit každému nezávisle na věku. Nákup sedla pro děti ale spíše nedoporučujeme, protože u dětí stále dochází vývoji a růstu. Sedlo by tedy bylo jen na pár let, a poté by bylo nutné nechat vyrobit nové.

O produktu

Co to znamená sedlo na míru?

Každé sedlo je originál, který si vymodeluješ v konfigirátoru na základě tvých parametrů (jako je výška, váha, počet ujetých kilometrů atd.) a otisku tvých sedacích partií. Následně probíhá výroba pomocí průmyslového 3D tisku z odolných materiálů. Jednoduše řečeno: jeden posedlý cyklista = jedno sedlo.

Jaká je hmotnost sedla?

Přesná váha každého kusu se odvíjí podle tvých vstupních parametrů. Pokud hlídáš každý gram, můžeš počítat s váhou mezi 150 - 200 g.

Z jakých materiálů je sedlo vyrobeno?

Ližiny a skelet sedla jsou vyrobené z lehkého karbonového vlákna. Svrchní část je vytištěná na průmyslové 3D tiskárně z termoplastického polyuretanu (TPU).

Mohu si vybrat barvu sedla?

Personalizaci sedla připravujeme. Nabídneme barevné varianty, ale třeba i možnost tisku vlastního textu na zadní část sedla.

Kde sedla vyrábíte?

Sedla vyrábíme v našem rodném kraji na severu Čech v Lužických horách.

Jaký je váhový limit pro sedlo?

Váhový limit sedla je 100 kg (ostatně podobně to má i většina rámů kol). Dokážeme ale vyrobit zesílený skelet s nosností až 125kg. Více info najdeš přímo v konfigurátoru.

Je sedlo vyráběné udržitelně?

Máme nastavené výrobní procesy tak, abychom omezili vznik odpadu. Sedla vyrábíme až po obdržení objednávky, tedy nemáme velké sklady plné prefabrikovaných sedel. Navíc vše vyrábíme v Česku, tedy máme velmi krátké dodavatelské řetězce. A tiskneme s recyklátem tiskové suroviny, který se pak dál využívá při dalších tiscích.

Jak jste sedlo testovali?

Abychom zaručili odolnost sedla, prováděli jsme testy jak s testovacími jezdci rozličných disciplín, výkonností a somatotypů, tak i zátěžové zkoušky přímo v laboratoři. O části z našich obsáhlých testů si přečteš na blogu.

Kolik bude sedlo na míru stát?

Sedlo projde rukama desítek lidí a vyrábíme ho z kvalitních materiálů přímo na míru. Kvalitativně je na stejné úrovní jako ultra lehká high-endová sedla a tomu odpovídá i cena. Na rozdíl od sériových sedel nabízí navíc plnou přizpůsobitelnost každému jezdci. Finální částku již brzy odtajníme.

O nákupu

Jak dlouho trvá dodání sedla na míru?

Doba dodání je v předprodeji 8-10 týdnů. V normální režimu předpokládáme 3-4 týdny.

Je možné koupit sedlo jako dárek?

Ano, tuto možnost budeme nabízet ve formě dárkového poukazu.

Jak si mohu nechat sedlo doručit?

Hotové sedlo pošleme na zvolenou adresu kurýrem. V současné době posíláme přes Zásilkovnu po ČR a před Packetu na Slovensko. Pro zbytek Evropské unie využíváme služby DHL.

Mohu si sedlo vyzvednout osobně?

Ne, momentálně takovou možnost nenabízíme.

Jak balíte hotová sedla pro přepravu?

Hotová sedla balíme do speciálně navržené krabice, v níž je sedlo zajištěné proti pohybu. Celá krabice je navíc chráněná transportním obalem, aby se při přepravě nemohlo nic stát. Balení jsme navrhli tak, abys ho mohl/a po vyjmutí sedla ještě znova využít (třeba v dílně).

Posíláte produkt do zahraničí? Na jaké trhy dodáváte?

Ano, zasíláme do zahraničí, momentálně v celé Evropské unii. Dodání sedla mimo EU připravujeme.

Údržba a provoz

Mohu jezdit za každého počasí?

Ano, sedlo je voděodolné a je vyrobeno i do náročných povětrnostních podmínek.

Mám používat kraťasy s chamois vložkou?

Ano, doporučujeme používat běžné cyklistické vybavení tedy kalhoty s chamois vložkou. Samozřejmě, pokud máš ve zvyku jezdit bez, můžeš.

Jak se mám o sedlo starat?

Sedlo nevyžaduje žádnou speciální péči. Pokud je zašpiněné, stačí ho propláchnout silným proudem vody.

Je nutné sedlo po pádu vyměnit?

Nejsou-li na sedle viditelné známky poškození, není nutné ho měnit. Doporučujeme se ale pečlivě ujistit, že sedlo není nikde prasklé.

Nebude se mi ve štěrbinách zachycovat špína?

Nemělo by se to stávat více, než u běžného sedla. V případě, že je sedlo zašpiněné, stačí ho propláchnout silným proudem vody.

YOUR CART (0)

No products in the cart.